Otázka: 

Je možné použít vaši baterii typu EVBIKE (36V, 15,6Ah) podobně jako powerbanku tak, že bych ji zapojil do nabíjecího konektoru (jen +- kontakty) původní válcové baterie (36V) na kole a to třeba i za jízdy ? Tím bych chtěl prodloužit dojezd kola se zachováním všech jeho vlastností. Je to nouzové řešení pro nedostupnost původní baterie, repas je až později.

Odpověď: 

Zapojení, jak ho popisujete, není možné. Nefungovalo by to a mohlo by dojít i k požáru obou baterií. Jediná možnost je nahradit baterie, pokud máte v držáku baterie integrovanou řídící jednotku, (poznáte tak, že z ní vede více kabelů než jen +a-). Musel byste ji zachovat (klidně ji vyjmout a vložit do malé brašničky ), poté byste mohl použít naši baterii. Pokud v původni baterii (držáku baterie) jednotka není, můžete ji vyměnit celou i s držákem a nahradit ji naší baterií.

Otázka:

Zvažuji zadní pohon na své kolo Kellys Phanatic 10. Na zadním kole mám nyní 9kolečko. Při použití zadního pohonu jsem si všiml, že dáváte sedmikolečko. Bude se muset v takovém případě vyměnit i celé ovládání přehazovačky včetně páček na řídítkách?

Odpověď:

Zadní pohon má závit na kazetu, jakou si tam nainstalujete, je pouze na vás. Není striktně dáno, že tam musí být 7kolečko. Pokud změníte počet převodů, je nutné vyměnit páčku i ramínko přehazovačky.

Otázka:

Je možno přestavět váš motor původně určený pro přední kolo na motor, který bude možné použít jako zadní?

Odpověď:

Nelze, přední pohon má osu 100mm + a nelze na něj namontovat kazeta , zadní pohon má osu 135mm + má závit na kazetu.