Výhody přestavbových sad na elektrokolo EVBIKE:

Snadná konfigurace elektrokola

Snadná konfigurace celé přestavby

Přivezte své kolo a dostanete zpět elektrokolo nebo si ho přestavte sami. Sadu, pomocí které si přestavíte kolo na elektrokolo, si můžete velmi snadno nakonfigurovat dle požadavků. Od výkonu motoru, kapacity baterie, multifunkčních LCD displejů až po další doplňky. Elektrifikovat jízdní kolo se vyplatí i z dalších důvodů jako je např. možnost demontáže přestavbové sady a opětovné využití jízdního kola, cenově dostupné náhradní díly a servis (i pozáruční).

Vyšší výkon elektrokola

Vyšší výkon legálně

Nejčastější dotaz zákazníků je ohledně legislativy. Přestavbové sady jsou velmi populární hlavně z důvodu, že si můžete zvolit motor s vyšším výkonem až do 1000 W dle platné vyhlášky Ministerstva dopravy č. 341/2014. Takovou možnost u kompletních elektrokol nemáte. Jste tedy odkázáni vybírat do výkonu 250 W v případě kompletního elektrokola. Přestavbové sady EVBIKE jsou tedy plně legální.

Nastavení rychlosti elektrokola

Snadné nastavení rychlosti

Mimo pozemní komunikaci si můžete rychlost nastavit až na 60 km/h. Vyhláška nařizuje omezení rychlosti na 25 km/h, ale kdo si chce koupit kompletní elektrokolo za desítky tisíc korun a nemít možnost si mimo pozemní komunikace rychlost odblokovat? Odblokováním u některých prodejců ztratíte záruku a samotné odblokování může stát i několik tisíc korun. U přestavbových sad EVBIKE si můžete rychlost nastavit přímo na displeji bez zásahu "servisní osoby" a záruku tím neztratíte.

Náhradní díly na elektrokola

Dostupnost náhradních dílů

Díky dlouholeté spolupráci s našimi dodavateli máme k dispozici velké množství náhradních dílů. Proto vám po letech používání vašeho přestavěného kola dokážeme snadno zajistit i pozáruční servis. 

Druhy přestavbových sad EVBIKE:

1. Přestavbové sady na elektrokolo se středovým pohonem (do středové osy kola)

Přestavbové sady na elektrokolo se středovým pohonem

Středové pohony vynikají zejména svou lehkostí a jednoduchostí instalace. Montáž motoru se provádí do rámu místo šlapacího středu. Díky instalaci motoru do středu kola, je dosaženo optimálního těžiště a jízdní vlastnosti nejsou nijak omezeny. Středový motor má až o 35 % delší dojezd, než motor ve výpletu kola. Na výběr máte výkon od 250W do 1000W. Montáže se provádějí na šířku osy v rozmezí 68-110 mm dle typu motoru. K sadě je možné vybrat jeden z 5 displejů podle osobní preference. Tyto pohony jsou ideální na sportovní cyklistiku a do každého terénu. 

2. Přestavbové sady na elektrokolo s přímým pohonem (do předního nebo zadního kola)

Přestavbové sady na elektrokolo s přímým pohonem

Přímé pohony mají bezkartáčový stejnosměrný motor. Jsou mírně těžší a díky robustní konstrukci je lze výrazně přetěžovat, aniž by došlo k jejich poškození. Obsahují inovovanou řídící jednotku, která podporuje napětí 36 a 48 V. Dle zvolené baterie si tak sami můžete měnit výkon pohonu. Připojením 36V baterie získáte výkon 500 W. Po připojení 48V baterie zvýšíte výkon pohonu na 750W. Přímé pohony jsou vhodné na jízdu po silnicích, do měst a na kratší vzdálenosti. Kvůli své vyšší hmotnosti 6,6 kg je nedoporučujeme do terénu. Velmi populární jsou přestavby tříkolek a především koloběžek. 

3. Baterie na elektrokolo (rámové, brašnové, nosičové)

Baterie na elektrokolo

K pohonům máte na výběr ze 3 druhů baterií. Rámové baterie se umisťují na dolní trubku místo držáku na lahve. Tím je dosaženo optimálního těžiště ve středu kola. Umístění brašnové baterie je zcela na vás. Můžete ji připnout na rám, pod sedlo, na přídavný nosič, či si ji vložit do batohu na záda. Nosičová baterie je určena k montáži nad zadní kolo, součástí balení je nastavitelný nosič. Dojezd baterií závisí na hmotnosti jezdce, intenzitě příšlapu, reliéfu terénu, stylu jízdy a typu pohonu. Obecně se však udává 40 až 180 km dle druhu baterie. Přesnější výpočet můžete zjistit v kalkulátoru dojezdu

Nainstalovanou sadu lze snadno demontovat a přenést na jiné kolo. Další výhodou je i možnost instalace na 99 % kol. Individuální konzultaci doporučujeme u karbonových rámů a u kol s vlisovanými ložisky tzv. press fit.

Kde můžete přestavbové sady EVBIKE koupit?

V našem showroomu v Praze si můžete naše sady prohlédnout a vyzkoušet přímo na kolech. V každém kraji České republiky máme proškolené partnery EVBIKE, kteří vám odborně poradí s výběrem vhodné konfigurace a zajistí přestavbu na míru. Kompletní partnerskou sít v Čechách a na Slovensku naleznete na stránce s partnery.

Partneři EVBIKE

Chcete pomoct s výběrem vhodné sady?

Vyplněné informace nám stačí k tomu, abychom vám nabídli vhodnou přestavbovou sadu. Zanechte nám na sebe telefon či e-mail, ať vám můžeme poradit s výběrem. 

horské, silniční, celoodpružené, skládací ...

dotazy, speciální požadavky, ...