Výhody přestavbových sad na elektrokolo EVBIKE:

Snadná konfigurace elektrokola

Snadná konfigurace celé přestavby

Přivezte své obyčejné kolo a dostanete zpět elektrokolo. Ano, je to velmi jednoduché. Nejenže využijete své současné kolo a tím ušetříte finanční prostředky, ale navíc si můžete velmi snadno nakonfigurovat přestavbovou sadu dle požadavků, od výkonu motoru, kapacity baterie, multifunkčních LCD displejů až po další doplňky. K přestavbové sadě na elektrokolo si samozřejmě můžete pořídit i nové jízdní kolo, tím získáte možnost si vybrat jízdní kolo a vybranou přestavbovou sadou dle vlastních preferencí. Elektrifikovat jízdní kolo se vyplatí i z dalších důvodů, jako je např. možnost demontáže přestavbové sady a opětovné využití jízdního kola, velmi levné náhradní díly, dostupný servis (i pozáruční).

Vyšší výkon elektrokola

Vyšší výkon legálně

Nejčastější dotaz zákazníků je ohledně legislativy. Přestavbové sady jsou velmi populární hlavně z důvodu, že si můžete zvolit motor s vyšším výkonem až do 1000 W dle platné vyhlášky Ministerstva dopravy č. 341/2014. Takovou možnost u kompletních elektrokol nemáte. Jste tedy odkázáni vybírat do výkonu 250 W v případě kompletního elektrokola. Přestavbové sady EVBIKE jsou tedy plně legální.

Nastavení rychlosti elektrokola

Snadné nastavení rychlosti

Další častý dotaz zákazníků je ohledně omezení rychlosti na 25 km/h. Ano, vyhláška to nařizuje, ale kdo si chce koupit kompletní elektrokolo za desítky tisíc korun a nemít možnost si mimo pozemní komunikace rychlost odblokovat? Odblokováním u některých prodejců ztratíte záruku a samotné odblokování může stát i několik tisíc korun. U přestavbových sad EVBIKE si můžete rychlost nastavit přímo na displeji bez zásahu "servisní osoby" a záruku tím neztratíte. Opět další důvod, proč volit přestavbové sady od nás.

Náhradní díly na elektrokola

Dostupnost náhradních dílů

Kompletní elektrokola jsou velmi drahá i s následným servisem. Pokud vám např. po záruce odejde motor nebo baterie, nemáte jinou možnost, než si vyhledat stejný model, abyste zajistili kompatibilitu s rámem kola, pokud je konstruovaný speciálně pro určený druh baterie nebo motoru. Rámy kompletních elektrokol se navíc každý rok mění, proto se časem stane, že motor ani baterie nebudou dostupné pro daný druh rámu, případně si za ně připlatíte velkou sumu.

Kompletní elektrokola určitě mají smysl. Někdo kompletní elektrokolo preferuje např. díky kompaktnosti a vzhledu.

Pro koho jsou přestavbové sady EVBIKE určeny:

Pro všechny, kteří chtějí spojit sport se zábavou. I pro ty, kteří aktivně jezdí na kole, může být elektrokolo dobrý pomocník. S elektrifikovaným kolem můžete s přáteli, rodinou a dětmi vyrazit na dlouhé výlety bez starostí.

Druhy přestavbových sad EVBIKE:

1. Přestavbové sady na elektrokolo se středovým pohonem (do středové osy kola)

Přestavbové sady na elektrokolo se středovým pohonem

Vynikají zejména svou lehkostí a jednoduchostí instalace. Montáž motoru se provádí do rámu místo šlapacího středu. Díky instalaci motoru na střed kola, je dosaženo optimálního těžiště a jízdní vlastnosti nejsou nijak omezeny. Středový motor má až o 35 % delší dojezd, než motor ve výpletu kola. Na výběr máte výkon od 250W do 1000W. Montáže se provádějí na šířku osy v rozmezí 68 – 110 mm dle typu motoru. K sadě je možné vybrat jeden z 5 displejů podle osobní preference.

2. Přestavbové sady na elektrokolo s přímým pohonem (do předního nebo zadního kola)

Přestavbové sady na elektrokolo s přímým pohonem

Na rozdíl od konkurenčních sad používá bezkartáčový stejnosměrný motor. Je mírně těžší, ale výrazně spolehlivější s delší životností a to především vyšším výkonem a kroutícím momentem. I díky tomu elektrokolo se sadou EVBIKE může fungovat nejen v režimu s pomocí (pedálový asistent). Velmi populární jsou přestavby tříkolek a především koloběžek. Sadu lze snadno demontovat a přenést na jiné kolo.

3. Baterie na elektrokolo (rámové, brašnové, nosičové)

Baterie na elektrokolo

Baterie je možné umístit jak do rámu místo držáku lahve, kde získáte ideální rozložení váhy, tak na nosič nad zadní kolo nebo variabilně podle potřeb jezdce. Baterie v brašně je možné vložit i do batohu. Dojezd závisí na hmotnosti jezdce, intenzitě příšlapu, reliéfu terénu, stylu jízdy a typu pohonu. Obecně se však udává 40 až 180 km dle druhu baterie. Přesnější výpočet můžete zjistit v kalkulátoru dojezdu. K bateriím do rámu kola nabízíme i ochranné obaly, které baterii chrání před poškozením a nečistotou.

V každém kraji České republiky máme proškolené partnery EVBIKE, kteří vám odborně poradí s výběrem vhodné konfigurace a zajistí přestavbu na míru. Kompletní servisní sít naleznete na stránce s partnery.

Partneři EVBIKE