ebike vs přestavba

Funkce a vlastnosti Elektrokolo Přestavbová sada
Výkon pohonu 250 W
Výkon pohonu nad 250 W (až 1000 W)
Omezení rychlosti do 25 km/h
Odblokování omezení rychlosti zdarma a bez ztráty záruky
Integrované komponenty v rámu kola
Volitelné komponenty (displej, kapacita baterie, výkon motoru, aj.)
Snadná demontáž komponentů pro přenesení na jiné kolo
Hmotnost v kg cca 23 kg cca 22 kg*
* váha elektrosady 7,7 kg a obyčejné jízdní kolo 14,3 kg
Přestavbové sady vs elektrokolo:
  • Obrovskou výhodou přestavbové sady oproti sériovému elektrokolu je možnost vyššího výkonu. Maximální výkon elektrokol je 250 W, maximální výkon přestavbové sady je až 1000 W.
  • V případě sady si omezení rychlosti na 25 km/h může každý vypnout přes nastavení displeje bez ztráty záruky. U elektrokol odblokování rychlosti stojí několik tisíc korun a často tímto zásahem dochází ke ztrátě záruky. 
  • Výkon motoru, umístění baterie a její kapacitu, druh displeje, rychlost nabíjení a velikost převodníku si u přestavbové sady vyberete podle přání. Všechny díly jsou kompatibilní, takže si můžete kdykoliv zvýšit výkon či prodloužit dojezd. U elektrokol jste limitováni nabídkou prodejce. 
  • Klasické jízdní kolo je přestavbovou sadou osazeno dodatečně, proto vzhled elektrifikovaného kola nikdy nebude tak čistý a kompaktní jako u elektrokola z výroby, které má integrovaný pohon a kabely vedeny vnitřkem rámu.  
  • Přestavbovou sadu je možné kdykoliv demontovat a nainstalovat na jiné kolo.
  • Díky stavebnicovému systému máte u sady jistotu, že seženete náhradní díly (např. novou baterii s vysokou kapacitou) či jiné příslušenství i po několika letech. S dostupností náhradních dílů u elektrokol může nastat problém. Pokles kapacity baterie u elektrokol je možné řešit pomocí repase baterie. Ta se mnohdy cenově ani nevyplatí a máte na ni pouze omezenou či žádnou záruku.
Na co je potřeba vždy myslet při výběru?
  • Nakupujte u prověřených prodejců, nezaměřujte se pouze na prodejní cenu, ale i na případný záruční a pozáruční servis. 
  • Informujte se o dostupnosti náhradních dílů - hlavně baterií a pohonů stejného modelu co máte na elektrokole.
  • Nechte si poradit s ostatními komponenty na kole. Výkon pohonu a dojezd baterie nejsou jediné parametry, na které byste se měli zaměřit při výběru. 

Pokud vás přestavbová sada zaujala, připravili jsme stránku jak si vybrat správnou sadu. Případně nás kontaktujte na čísle 773 744 102 nebo mailu info@evbike.cz a my vám s výběrem sady rádi pomůžeme. 

Výběr přestavbové sady

Vyplněné informace nám stačí k tomu, abychom vám nabídli vhodnou přestavbovou sadu. Zanechte nám na sebe telefon či e-mail, ať vám můžeme poradit s výběrem.
horské, silniční, celoodpružené, skládací ...
dotazy, speciální požadavky, ...